דיסקברי, האתר המוביל למחירוני רכבים חדשים ויד שניה
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
לוח רכב
יבואנים
 

www.discovery-israel.co.il

חפש / נקה
 
שנת יצור מ-   עד
חפש / נקה
מחירון רכב- בדיקת עובי הצבע
מאת: חזי ברק

ערכו של רכב משומש מושפע מאד מהיקף נזקי התאונות שעבר. חשיפת נזקים אלה היא מן המשימות החשובות, המוטלות על בוחן במכון בדיקה.
אחד האמצעים לבחינה זו הוא מכשיר, שגודלו קטן מגודל כף יד, המודד את עובי הצבע שעל פח המכוניות. למכשיר יש צג זעיר, המציג את תוצאות המדידות, שבוצעו תוך שבריר שנייה. המכשיר מודד את עובי הצבע או חומר הפחחות (או שניהם), שבין זרוע הבדיקה, דמוית העט, לבין פח הרכב. דיוק המדידה מגיע לאלפיות מילימטר.
המדידה עצמה אמנם אינה מסובכת, אך לבחינת הממצאים דרושים ניסיון וידע של בוחן. עליו להכיר את המקומות "המועדים לחיתוך" ולנתח את תוצאות המדידה מתוך ניסיונו. שיטת צביעת הרכב וחלקי הרכב שונה מיצרן ליצרן ועל כן עובי הצבע אינו אחיד, אלה משתנה בהתאם לשיטות אלה. לעיתים נוספות לשכבות הצבע גם שכבות שעווה (וקס), המשנות אף הן את עובי הצבע ואת הקריאה. לפיכך, רק מעבר קפדני וזהיר על כל חלקי הרכב מאפשר לחשוף את כל אותן תאונות נסתרות ואת כל החלקים שעברו תיקון וצביעה במהלך השנים.
מסריקת עובי צבע של חלקים מהרכב ניתן לדעת אם הם תוקנו או נחתכו על ידי
פחח הרכב. חיתוך מתבצע בכל אותם מקרים, שחלק שניזוק בתאונה, אינו ניתן לפירוק באמצעות ברגים. חיתוך החלק המקורי והרכבת החלק החלופי מורידים מערכו של הרכב. יש חלקים שהפגיעה בהם משפיעה מאד על ירידת
הערך כמו קליפת הגג ואחד מעמודי הצד.
סריקת עובי צבע מאפשרת לבוחן לדעת אלו חלקים עברו יישור לאחר שעברו פגיעות חזקות יחסית. גם פגיעות מעין אלו מורידות מערכו של הרכב. צביעה רגילה יכולה אף היא להוריד את ערכה של המכונית, במיוחד אם מדובר במכונית חדשה. ביחס לרכב משומש ממצאים אלו חשובים פחות כיוון שסביר שהרכב נשרט בהיקפו במשך השנים והצביעה היא ששמרה על יופיו ומגינה על הפח מפני חלודה.
פירוט הממצאים שנחשפו חייב להירשם בדוח הבדיקה הנמסר לרוכש הפוטנציאלי של הרכב. מכון הבדיקה מעניק אחריות לממצאים שנרשמו ולתקלות והפגמים שלא נרשמו ועל כן אם התברר שלא אותר פגם מהותי
ניתן לדרוש ממנו פיצוי מתאים.

הצעות אטרקטיביות בנושאים הבאים:
מחירון רכב, קניית רכב יד שנייה, קניית רכב יד ראשונה מליסינג, קניית רכב משומש, מכירת רכב, ליסינג מימוני, ליסינג תפעולי, ביטוח רכב וקניית רכב חדש ניתן לקבל במחירון רכב דיסקברי. טלפון 03-6242828.

 
רכב יד שניה
 
השכרת רכב בחו"ל
 
הפניקס ביטוח רכב
מחירון רכב דיסקברי מציע: מחירון רכב חינם, מחירון מכוניות חדשות, מחירון מכוניות משומשות
מחירון רכב דיסקברי - כתבות
מחירון רכב מידע כללי , הפחתת מחיר , טיפים לפני קנייה , מגיני שמש , בטיחות , בדיקת עובי צבע , התקן גרירה , מנוע , abs , משענת ראש , רישיון
ליסינג - ליסינג כללי , ליסניג תפעולי , ליסינג מימוני ביטוח רכב, אתר רכב, פורטל הרכבים
לוחות - לוח רכב, לוח רכבים

כל הזכויות שמורות ל"מחירון רכב דיסקברי".
מערכת דיסקברי " מחירון רכב "
טל': 03-5627248 פקס: 03-5627249 מו"ל: דיסקברי ישראל בע"מ

נבנה על ידי   אתרימנט - בנית אתרי אינטרנט
 
 
index.htm